בית עתידני

עולם הקידמה והטכנולוגיה לא פסח על עיצוב הבית.
שפע של שכלולים ופטנטים קיימים היום בשוק ומציעים לשדרג את חיינו.
חשבתם פעם להדליק את דוד החשמל דרך האייפון?

העיצוב העתידני, מותאם לקצב חיים מהיר, המשקף את העידן המודרני. יצירת סביבת המגורים מבוססת כיום על כמה שפחות מאמץ מצד הדיירים, הפחתה ב“בזבוז” זמנם היקר וצמצום פעולות המשתמש. עיצוב זה מתאפיין בטכנולוגיה אלקטרונית חדישה, מתקדמת וחכמה ובמראה מינימליסטי ללא עיטורים מיותרים, חלק, נקי ובמידת מה סטרילי. אדריכלים ומעצבי פנים רבים מעידים, שהמטרה העיקרית בעיצוב זה היא נוחות פונקציונלית ברמה מקסימלית.

הטכנולוגיה החדשנית לא פסחה על אף חדר בבית ובכלל זה המטבח: מערכות פלזמה ואודיו, דלתות נפתחות ונסגרות באמצעות מסילות הזזה, הנשלטות על ידי שלט או על ידי חיישני תנועה, מגירות חשמליות שנפתחות ונסגרות בנגיעה בלבד. כל אלה ועוד, הופכים את השהייה במטבח לחוויה בפני עצמה, לא בהכרח קולינארית.

חדרי השינה העתידניים, מעוצבים כחללים שכוללים בתוכם הכל. מעיין סוויטה מלכותית, שאין צורך לצאת ממנה. מערכות חשמל חכם, מיני בר, חדרי רחצה משוכללים ומאובזרים, מערכות אודיו-וידאו שטוחות ומינימליסטיות שאינן מצריכות מגע, רמקולים המעוצבים בצורות אמורפיות, וגולת הכותרת – מיטות. בין מגוון האפשרויות המרשימות והמענגות את המשתמש, ניתן למצוא מיטות מתוחכמות, מעסות ומתכווננות, עם מנועים מתקדמים לשליטה נפרדת, כאלו המעוצבות כמושבים במעבורת חלל, שנדמה כי עוד רגע יתרוממו מהרצפה, ואפילו מיטות רובוטיות המחליפות את המצעים בעצמן.

עצם קיומם של חדרי קולנוע ביתיים, והקדשת חלל ספציפי למטרת צפייה ו/או האזנה בלבד, מעידים על תפיסה עתידנית, שכן הבילוי נשאר בבית ואפילו משתדרג באיכותו. חללים אלה מרוהטים בכורסאות עור גדולות ומפנקות, שתורמות לחוויית הצפייה, הם אינם מקושטים בתמונות או אביזרי נוי, וחושפים מעל הכל טכנולוגיה מתקדמת ביותר.

תרחישי תאורה – סדרת פעולות של הדלקות, כיבויים ומצבי ביניים של עמעמים או תריסים המבוצעים בכל הבית או בחלק ממנו ברגע שהתקבלה הוראה לכך. לפעולות אלה מצטרפות מערכות אודיו-וידאו להשלמת האווירה. הוראה לביצוע תרחיש יכולה לבוא מאחד הכפתורים בקיר או ממקור חיצוני כשלט-רחוק או טלפון נייד. היתרון הגדול של התרחישים שהם נקבעים מראש, בהתאם לצורכי הלקוח, וניתן להפעילם בלחיצת כפתור קלילה. בחשמל  החכם התרחישים האלמנטריים ביותר הם "בוקר טוב" שלמשל פותח את התריסים בבוקר, "לילה טוב" שדואג לכבות את כל האורות או "יציאה מהבית" שדואג לסגור כהלכה ולדרוך את האזעקה. SMS (מסרון) של "הגעתי הביתה" יכול להדליק את המיזוג ושאר הפעולות הרצויות. תרחישים מורכבים יותר הם תרחישי התאורה בגלל שפע התאורות בבית ותפקידן הן כאלמנט עיצובי והן כמרכיב חשוב ביצירת אווירה. באמצעות תרחישי תאורה ניתן ליצור מצבי תאורה מגוונים שיתאימו לאופי השימוש בחלל, כמצב תאורה שיתאים לאירוח, לאווירה רומנטית או לצפייה בטלוויזיה. יתרה מכך, ניתן ליצור ארבעה תרחישי תאורה שונים בסלון, וכל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור בתרחיש המתאים לכם. ויש גם תרחישים תלויי זמן או טיימרים. כך, לדוגמה, ניתן ליצור תרחיש שיפעיל את מערכת ההשקיה בגינה, בימים מסוימים ובשעות מסוימות, או יפתח את התריסים חצי שעה אחרי השקיעה.

חברות הבית החכם בארץ משווקות פתרונות לבית חכם וחשמל חכם, המאפשרות שליטה על כמעט כל אביזר אלקטרוני או חשמלי שנמצא בבית באמצעות כל מכשיר אייפון, אייפוד או אייפד. מה שיאפשר שליטה על הבית מכל מקום בעולם ולא רק מהספה בבית.

תפריט נגישות