חדר השינה שלכם

חדר השינה יכול להיות הפינה, האחת והמיוחדת בבית, שכולה פרטית לנו ההורים, אליה אנחנו הולכים כדי לישון, אבל גם כדי להיות עם עצמנו, "לתפוס" מעט שלווה ופרטיות בלי "המדים" המחייבים של ההורות ובלי הפוזות החברתיות שמחייבים אזורים "הציבוריים" בבית.

אז נכון שהמצב האידיאלי הוא חדר שינה ענק, עם פינת ישיבה קטנה, מקרר קטן ומערכת קפה זוגית, וגם מערכת סטריאו שתנעים את זמננו וטלויזיה בזווית נוחה. ורצוי, וגם חשוב, שאל החדר יהיה צמוד חדר ארונות מרווח ונוח וחדר אמבטיה גדול, מזמין ומפנק, רק שלנו. אבל בואו נהיה מציאותיים. בדירה הישראלית הקונבנציונלית, אנו די שמחים אם בכלל הצלחנו להכניס את המיטה וגם לאפשר גישה נוחה לכל אחד מבני הזוג "לצד" שלו במיטה בלי לאלץ אותו לטפס מעל בן זוגו, ובלי להצמיד את המיטה אל הקיר. בין המצב האופטימלי, מצב בו גודל החדר (והתקציב) מאפשרים את כל הפנטזיות, ובין חדרי שינה הקטן והמכווץ, יש משהו באמצע, חדר שינה ממוצע, שעם קצת דמיון ורצון, ניתן לעשות ממנו פינת חמד, שנעים לשהות בה גם כשהעיניים פקוחות למחצה. הדבר הראשון שעלינו להחליט, וחשוב שייעשה בהסכמה ובתיאום של שני בני הזוג הוא סגנון העיצוב של החדר ורשימת הרהיטים והאביזרים הדרושים לנו בחדר השינה. את חדר השינה ניתן לעצב בסגנון רומנטי, מודרני, עתיק או כפרי. לא חשוב מה תהיה בחירתכם ובתנאי שתהיו נאמנים לה לאורך כל התהליך, ובחירת כל האלמנטים שצוינו ברשימה שלכם תעשה בהתאם לסגנון הנבחר.

הסגנון הרומנטי הסגנון הנפוץ ביותר, אולי בגלל אופיו של החדר, הוא הסגנון הרומנטי המתאפיין בצבעים פסטליים רכים. לאחר שבחרנו את סקלת הצבעים המועדפת עלינו, נתכנן את השימוש שנעשה בצבעים אלו בפריטים השונים. להשלמת המראה הרומנטי ניתן לעצב למיטה וילון תחרה שקוף ודק, שישמש לחיפוי המיטה או ייקשר למוטות בצדי המיטה.
הסגנון הכפרי בסגנון הכפרי נעשה שימוש בחומרים ובבדים המזכירים את הטבע ואת האווירה הקסומה של הכפר. החומר הבסיסי הוא עץ, הבדים השופעים על החלונות מעוצבים בדרך כלל בצבעים עליזים ופרחוניים והפריטים המשלימים יכולים להיות עשויים קש. את הקירות ניתן לחפות בטפטים, או לחילופין להשתמש בפס המעטר את חלקו העליון של הקיר, בדוגמה התואמת את דוגמת הווילון. רצפת החדר יכולה להיות מצופה בפרקט.

הסגנון המודרני הסגנון המודרני, כשמו, משקף אופנה צעירה ועכשווית. הקווים והחומרים מהם נעצב את החדר יהיו ישרים ונקיים יותר. הצבעים יהיו חזקים ודומיננטיים והחומרים יהיו קרים וקשים. בסיס במיטה המודרנית חשוף, בדרך כלל, ולכן יש לתת יותר את הדעת על עיצוב הבסיס ורגלי המיטה. גם גב המיטה הוא ישר וענייני, פחות מתחשב בנוחות וברכות שהוא בא לספק ויותר נאמן לקו העיצוב של המיטה. החומרים הנפוצים בסגנון זה הם ברזל ועץ מעובד, מלוטש וצבוע. הוילונות הם וילונות גלילה או רפפה אופקיים או אנכיים, אותם ניתן להשיג בצבעים שונים ואפילו בגוונים מתכתיים שונים. הקירות לבנים בוהקים והקישוטים העיקריים הם תמונות מודרניות צבעוניות וגדולות המשמשות בעיקר כתמי צבע גדולים על הקירות הלבנים.

תפריט נגישות