עיצובים בבטון

הבטון בולט מאוד בנוף הבנייה המודרנית בישראל, וגם הטביע את חותמו במידה רבה על אופי הבנייה שהתפתח בה. המסקנה: מדובר בחומר שנמצא כאן כדי להישאר. לאחרונה הבטון עושה גם קאמבק אל המגרש הביתי: קירות בטון חשופים, כיורי בטון, מדרגות בטון ,אריחי בטון וריצוף בטון הם כמה דוגמאות לאופן בו משולב הבטון יותר ויותר בעיצוב הבית.

למרות התדמית שלו כחומר קשה ומאסיבי, היתרונות של שילוב בטון בעיצוב הבית הם רבים – מה שמסביר כנראה מדוע השימוש בחומר וותיק כזה קם לתחייה. יתרה מכך, הוא רק חודר ומעמיק במשך כל כך הרבה שנים, בזמן שאופנות עיצוביות מתחלפות ללא הרף.

יתרונות השימוש בבטון בעיצוב הבית:

לבטון יש תוחלת חיים גבוהה והוא נחשב לחומר עמיד וחזק, הוא חומר גמיש מאוד ואפשר להגיע איתו לאפשרויות עיצוב אינסופיות ,על אף שהוא לא חומר טבעי. כיום קיימים חומרי בטון שהם ידידותיים לסביבה ומיוצרים מתערובת בטון המכילה חומרים עדינים שתהליך הייצור שלהם מצריך פחות אנרגיה. לצד כל אלה, לא ניתן להתעלם מהמראה האנונימי של הבטון, שהוא כבד למראה – אבל דווקא בגללו אוהבים דיירים רבים לשלבו בזירה הביתית כדי ליצור להם אווירה רצינית ואלגנטית לצד השימוש בחומרים טבעיים וחמימים יותר.

Ivanka הוא מותג אירופי מוביל ומבוקש, שבעזרת טכנולוגיות חדשניות יוצר בבטון עיצובים מרהיבים ומקוריים. “כורש- בית לעיצוב” מציע מוצרים ייחודיים של Ivanka המבוססים על בטון טבעי וידידותי לסביבה, וביניהם אריחי רצפה, חיפויי קיר, גרמי מדרגות, כיורים ושולחנות. המוצרים עשויים מבטון איכותי, מחוזק עם סיבים בצפיפות גבוהה, שעמיד בפני ספיגה וכתמים, אינו דוהה בשמש, אינו נסדק בטמפרטורות נמוכות ומתאים לשימוש ביתי וציבורי. אריחי הבטון מגיעים במגוון גימורים – חלק, מחורר, אנטי סליפ וכל גימור אחר שנדרש – ובכ-3,000 גוונים שונים. מתאים למסעדות , בתי קפה לבית הפרטי ואף לחניית הבית.

חברת "אקו" הישראלית מייצרת  אף היא מוצרים מבטון ומציעה מוצרים בהתאמה אישית. החל מגיבוש הרעיון דרך הדמיות ממוחשבות ועד הייצור הסופי.  החברה מתמחה במתן פתרונות והפקת מוצרי פנים וחוץ בתחום הבטון הדקורטיבי ויוצרת עבור לקוחותיה מוצרים איכותיים וייחודיים, כמו לדוגמא: חיפויי קיר, ריצופים מיוחדים, שילוט ייחודי לעסק, כיורים, ריהוט ועוד. "אקו" אף טוענת כי מוצריה הינם ברי קיימא אשר בדרך ייצורם עושה שימוש חכם במשאבים ונותנת מענה לצורך האנושי לצד שימור איכות הסביבה (ע"פ ועדת ברונטלנד מוצר בר קיימא הנו מוצר העונה לצרכי ההווה מבלי להתפשר על יכולתם של דורות העתיד לענות לצורכיהם).

זוכרים את המרצפות המצוירות של פעם? הן למעשה אריחי צמנט צבעוניים בגוונים שונים אשר בעבר נקראו בארצנו "בלטות" , "בלטות מצוירות " , "בלטות מעוטרות".לא משנה איזה כינוי "דבק" בהן במשך השנים , מרצפות אילו שימשו ומשמשות מאז ומתמיד לריצוף בתים באגן הים התיכון ובארץ ישראל. ניתן למצוא אותן אצל רוחמה שרון או אצל היצרנים "אור באבן" ו"גלוסקא".

תפריט נגישות