פתרונות אחסון

בין אם אתם אספנים נלהבים או מינימליסטים מושבעים, לכולנו יש חפצים רבים הזקוקים לאחסון. חפצים אחרים מיועדים דווקא לתצוגה כדי ליהנות מיופים ולהוסיף יופי וסגנון לחלל. אחסון לעומת תצוגה דקורטיבית של פריטים וחפצים אהובים הם בעצם שני צדדים של אותו המטבע. לפעמים נדרש האחד ולפעמים האחר. החכמה היא למצוא את האיזון הנכון בין השניים, אשר יהפוך כל חלל לאטרקטיבי יותר, וישפר את איכות התפקוד בו.

מבואת הכניסה

מבואת כניסה אידיאלית מקרינה רושם מסודר ומעניין המושך ומפתה את העין להתעניין בחלל הבית הפנימי.  ברוב המקרים מבואת הכניסה היא נקודת מעבר ולכן היא גם ביתו הטבעי של הילקוט הנטוש, המטריה הרטובה, וערימת המכתבים שעוד לא נפתחה. גם מחברת חשובה, משקפיים אבודים, כסף קטן ומפתחות שונים מוצאים כולם מקום משכן בכניסה לבית.

אחסון במבואת הכניסה הוא בדרך כלל אחסון לטווח קצר: פריטים שבשימוש יומיומי בעלי נטיה להצמיח רגליים וללכת לאיבוד כל יום מחדש.

כדי שמבואת הכניסה תהיה מסודרת לטווח ארוך חשוב לשים לב איזה פריטים נערמים שם והיכן בדיוק, כמו כן מהם הצרכים של בני הבית והאורחים המגיעים אליו. חשוב למצוא פתרונות אחסון שיהיו אסטטיים למראה ונגישים בקלות.

חדרי שינה

בחלל המוקדש לשינה ורגיעה, פתרונות אחסון צריכים להיות פרקטיים ופונקציונליים. חדרי שינה מטבעם הם חללים אישיים מאוד. חדר שינה שלוו ומסודר הוא אחד הפינוקים הפשוטים של החיים. החפצים שאנו בוחרים להיות מוקפים בהם, הם ביטוי עצמי שלנו. הדרך שבה אנו בוחרים לארגן את חפצינו מבוססת על צרכים רלוונטיים, פרקטיות ועל סגנון אישי. חדר שינה שבו הבגדים, הספרים, המצעים והאביזרים מסודרים בקפידה ומוצנעים מן העין יכול לשמש לצורך האמיתי שלו: מנוחה והתרגעות. שידות ושולחנות צד מציעים אפשרויות רבות לתצוגה דקורטיבית ואחסון כמו מנורת לילה ושעון מעורר. שולחנות צד בעלי מדפים הם אידיאלים עבור מי שאוהב לקרוא במיטה. ישנם רהיטים שיכולים לשמש יותר מפונקציה אחת.

חדר האמבטיה

כשחדר האמבטיה משמש את כל המשפחה, חשוב שהוא יהיה מאורגן ביעילות. על ידי תכנון נכון ניתן ליצור אשליה של חלל הגדול ממידותיו בפועל. במציאות חלל חדר האמבטיה הוא החלל הקטן ביותר בבית (חוץ משירותי האורחים…). למרות שהפריטים המאוחסנים בחלל חדר האמבטיה נראים אולי קטנים, לעיתים קרובות הם דורשים שטח אחסון כפול ממה שתכננתם. חשוב לדאוג שהרצפה תהיה פנויה מחפצים שלא אמורים לנחות עליה ולספק אחסון בגובה נגיש לילדים ואחסון נפרד למבוגרים. נא לא לשכוח מקום לכביסה.

לא משנה מה סגנון הבית שלכם ומהן המגבלות האדריכליות של חלל האמבטיה בביתכם, זכרו שהמטרה בעצוב ותכנון מקומות אחסון לחדרי אמבטיה בעיקר היא ליצור חלל המשרה אוירה מרגיעה. אחסון יכול להיות דקורטיבי או נסתר, פתוח או סגור, אך מעל לכל הוא צריך להיות פונקציונאלי וליצור סדר ומפלט מרגיע למשתמשים בו.

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות